COSMED که در سال 1980 با تأسیس دفتر مرکزی جهانی در رم (ایتالیا) افتتاح شد، یک شرکت خصوصی است که تجهیزات تشخیصی قلبی ریوی ، متابولیک و ترکیبات بدن را تولید می کند. کار COSMED با طراحی و ساخت اسپیرومتر آغاز شد. در اوایل دهه 80 ، COSMED پونی ، یک اسپیرومتر رومیزی قابل حمل را به بازارهای اروپا و آسیا معرفی کرد. بیش از 20،000 دستگاه در سطح جهان فروخته شد. در اواسط دهه 90 COSMED اولین آنالایزر متابولیک قابل حمل را طراحی کرد: K4. این وسیله نوآورانه با قابلیت اندازه گیری متابولیک، به سرعت تبدیل به پرفروش ترین دستگاه اندازه گیری اکسیژن در آموزش ، علوم ورزشی و تحقیقات شد.

در حال حاضر ، COSMED یک شرکت دارای مجوز EN13485 است همچنین تمامی محصولات تولید شده توسط این کمپانی دارای تاییدیه FDA می‌باشد و طیف کاملی از سیستم های سنجش اسپیرومتری ، عملکرد ریوی، متابولیک بدن را تولید می کند. محصولات COSMED منطبق با آخرین استانداردهای سازمانهای علمی برجسته ، از جمله انجمن توراکس آمریکا (ATS) ، انجمن تنفس اروپا (ERS) ، انجمن قلب آمریکا (AHA) و کالج پزشکی ورزشی آمریکا (ACSM) را ارائه می شود.

COSMED یک شرکت بین المللی است که علاوه بر یک شبکه توزیع کننده در ایتالیا، محصولات خود را به بیش از 80 کشور جهان از جمله ایالات متحده ، استرالیا ، چین ، فرانسه ، آلمان ، هلند ، هنگ کنگ ، سوئیس، انگلیس و … صادر می کند.